Savirzes regulēšana

Beissbarth Q Lign

Savirzes regulēšana.

         Savirze ir automašīnas riteņu novietojums horizontāli attiecībā pret braukšanas virzienu jeb savērsumu, kā arī riteņu vertikālo novietojumu attiecībā pret zemi jeb sagāzumu. Tādēļ precīzāk to būtu dēvēt par savērsuma – sagāzuma regulēšanu, tādā veidā nodrošino pareizu riteņu novietojumu gan vertikāli, gan horizontāli. Savirzes regulēšana ir vienādas un pareizas slodzes sadalīšana uz visiem riteņiem. Jo pie nepareizas savirzes nodilstā riepas daļa, uz kuru ir vislielākā slodze.

Savirze uzlabo automašīnas vadāmību un drošību uz ceļa. Pareiza auto savirze ir viens no galvenajiem nosacījumiem riepu kalpošanas ilgumam. Nevienmērīgi nodilis riepu protektors var būtiski ietekmēt drošas braukšanas apstākļus.

Rīgas Riepu Centrs piedāvā veikt savirzes regulēšanu uz vienas no ātrākajām un precīzākajām savirzes iekārtām Beissbarth Q Lign. Pirms savirzes veicam ritošās daļas diagnostiku. Bojāto detaļu nomaiņa iespējama uz vietas servisā. Papildus pieejami riepu montāžas un disku remonta pakalpojumi. Kamēr veiksim savirzes regulēšanu, varēsiet uzgaidīt Klientu uzgaidāmā telpā ar garšīgu bezmaksas kafiju.

Savirzi veicam vieglajiem auto, džipiem un mikroautobusiem. Savirzes cenas vieglajiem auto no 30,00 EUR, džipiem no 35,00 EUR, mikroautobusiem no 35,00 EUR. Varam apkalpot arī garos un augstos mikroautobusus.

Kad un kādēļ jāregulē auto savirze?

1. Ja riepu protektoru nodilums nav vienmērīgs (nodilums ārmalā un iekšmalā nav vienmērīgs)
2. Auto braucot „velk” uz  vienu pusi
3. Ja stūre ir šķība jeb stūres pozīcija neatbilst auto trajektorijai
4. Automašīnas stūres mehānismam kustībā ir pārlieku liels vai mazs gājiens
5. Jūtama vibrācija uz stūres
6. Pēc iebraukšanas dziļākā bedrē
7. Nodilums ritošās daļas detaļās: šarnīru, sviru bukšu, amortizatoru gultņu, stupicas gultņu, stūres pirksu, stūres stieņu un citās detaļās
8. Savirzes regulēšana ir jāveic pēc stūres iekārtas un auto ritošās daļas remontdarbiem vai to detaļu nomaiņas.
9. Savirzes regulēšanu ieteicams veikt divas reizes gadā pēc ziemas un vasaras riepu maiņas

Nepareizas savirzes negatīvās puses:

1. Riepas dilst nevienmērīgi un ātrāk nekā normālas lietošanas apstākļos
2. Pieaug degvielas patēriņš (dēļ rites pretestības)
3. Pasliktināsies saķere ar ceļu un auto vadāmība
4. Palielināsies bremzēšanas ceļš
5. Slodze ritošai daļai, kas ietekmēs citu defektu rašanos

Jebkurš trieciens jūsu automašīnas piekarei, pārvietojoties pa sliktu ceļu, izraisa lielākas vai mazākas savirzes problēmas.

Savirzes regulēšanu vajadzētu veikt vismaz reizi gadā, taču mēs to iesakām darīt divreiz gadā – pēc katras riepu maiņas.

Atrodamies Duntes ielā 13 (iebraukšana no Bukultu ielas, pretī Circle-K).

Brauc pie mums ar Waze: “Rigas Riepu Centrs